V případě koupě nemovitostí přes naší realitní kancelář či našeho smluvního partnera vzniká nárok RK - ASTESIA REAL, s.r.o. zaplatit provizi 3% z kupní ceny nemovitosti, případně smluvní provizi dle výše objemu kupní ceny, což zahrnuje všechny činnosti až do zapsání vlastnického práva.

Předání polohy nemovitosti je možné pouze s podepsaným dokumentem o zprostředkování. Tato dohoda Vás v případě zájmu o danou nemovitost zavazuje zrealizovat koupi výhradně přes naší realitní kancelář či našeho smluvního partnera. V případě, že k prohlídce nedojde, nebo že zájem o prohlédnuté nemovitosti mít nebudete nejste ničím vázáni.. Dokument je v souladu se Zákonem o ochraně údajů a Zákonem o zprostředkování při koupi nemovitostí.

Naše provize je splatná výši 50% po podpisu rezervační smlouvy, případně smlouvy o smlouvě budoucí a zbylých 50% po podpisu kupní smlouvy.

Jak to probíhá?

Proces koupě nemovitosti

Nemovitosti v Chorvatsku mohou kupovat jak občané ČR, tak právnické osoby se sídlem v ČR. Pokud si v naší nabídce vyberete některou nemovitost, pak Vám k dané nemovitosti poskytneme bližší informace a sdělíme Vám, jaký bude postup nákupu.

Vyměření daně

Kupní smlouvu notář zašle na Finanční správu a ta následně vyměří daň z převodu nemovitosti a kupujícímu zašle oznámení. Daň je potřeba zaplatit do 15 dnů od doručení.

Uzavření Kupní smlouvy

Uzavření Kupní smlouvy (kupoprodajni ugovor) nebo smlouvy o smlouvě budoucí kupní (predugovor) následuje poté, co koupi formálně schválí právník, který prověří potřebnou dokumentaci k nemovitosti, původ nemovitosti, stavební povolení atd. Následně prodávající po obdržení kupní ceny vydá kupujícímu dokument (tabularna izjava), kde výslovně prohlašuje, že obdržel celou kupní cenu a že souhlasí s tím, aby...

Vyřídíme za Vás OIB

Pro koupi nemovitosti je nutné, aby kupující, fyzická či právnická osoba, měla OIB – osobní identifikační číslo, OIB (osobni identifikacijski broj, osobní identifikační číslo, obdoba našeho DIČ) které je nutné pro komunikaci s úřady. OIB vyřídíme za vás.

Prohlídka nemovitosti

S podepsanou dohodou o zprostředkování je, následným krokem prohlídka nemovitosti v Chorvatsku a seznámení se se všemi dokumenty k nemovitosti. Pokud si pak na místě vyberete nemovitost z naší nabídky a rozhodnete se pro její koupi, uzavře se rezervační smlouva (rezervacijski ugovor), nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní (predugovor). Při jejím podpisu se uhradí dohodnutá...

Dohoda o zprostředkování

S naší společností podepíšete dohodu o zprostředkování, přičemž Vám bude předán list vlastnictví dané nemovitosti a informace k dané nemovitosti. Tato dohoda Vás v případě zájmu o danou nemovitost zavazuje zrealizovat koupi výhradně přes naší realitní kancelář či našeho smluvního partnera. V případě, že k prohlídce nedojde, nebo že zájem o prohlédnuté nemovitosti mít nebudete...

Veškeré poplatky spojeny s nákupem nemovitosti, např. právní služby, poplatek u notáře, podání návrhu na vklad jsou hrazeny naší a partnerskou realitní kanceláří a jsou tedy pro Vás zdarma.